سوئیس

زیباترین مقاصد سوئیس برای مسافرین اروپا

مسیر برگشت از فله پیلاتوس / pilatus.ch ©

با توجه به پرسشهای متعدد برای راهنمایی سفر به سوئیس، در این مطلب پنج جاذبه طبیعی و شاخص این کشور را معرفی میکنیم. انتخاب آنها بر اساس علایق نگارنده و جمع بندی سایتهای مختلف صورت گرفته و شاید از دیدگاه بسیاری از افراد انتخاب های دیگری نیز وجود داشته باشد. در انتهای هر معرفی نیز نحوه دسترسی از شهرهای مهم سوئیس و یا کشورهای همسایه به این مناطق را بیان کرده ایم. نکته مهم این است که تقریبا تمام این پنج مورد شامل منطقه ای است که با مرکزیت آن شناخته می شود. بطور مثال وقتی از لوسرن نام میبریم شهر لوسرن و مناطق اطراف آن که در فاصله کمی زیبایی های بکر دارند را شامل می شود و دیدن شهر لوسرن بطور صرف شما را از این مناظر محروم خواهد کرد.

۱- Interlaken
یکی از مناطقی که همیشه به دوستانم سفر به آن را توصیه کرده ام Interlaken است. دهکده ای که بین دو دریاچه و سه کوه واقع شده است و همین توصیف کافی است تا تجسم کننده یک طبیعت بکر سوئیسی در ذهن شما باشد. از جذابیت اش همین بس که در منطقه اطراف بیش از 40 نوع وسیله تفریحی (تله کابین، تله اسکی و نظایر آن) وجود دارد.
این مکان بهترین انتخاب اسکی بازان در فصل زمستان است، زیرا موقعیت مرکزی امکان انتخاب مناطق اسکی متفاوتی را برایشان مهیا می کند. در تابستان مقصد دوستداران پاراگلایدر (از فراز قله Beatenberg-Niederhorn) و نیز دوستداران کروز بروی دریاچه Thun و Brienz است.
نزدیک ترین شهر مشهور به این منطقه Bern است که حدود ۵۰ کیلومتر فاصله دارد. دومین شهر بزرگ که میتوانید طی دو ساعت با قطار از آن به Interlaken برسید زوریخ است.

دهکدهInterlaken

خانه های دهکده همگی تاریخی بوده و حالت سنتی زیبایی دارند. به شکل خانه های چوبی ییلاقی هستند و جذابیت دهکده را چند برابر میکنند. / interlaken.ch ©

شب اینترلیکن

شبهای زیبای اینترلیکن / interlaken.ch ©

Interlaken، Jet-Boat

می توانید با قایق سواری بر روی دریاچه، خاطره ای به یاد ماندنی از Interlaken را در ذهن خود ثبت کنید. / interlaken.ch ©

بانج جامپینگInterlaken

لذت بانجی جامپینگ از بالای پرتگاه زیبای Stockhorn در اینترلیکن. / interlaken.ch ©

oldtown Thun.اینتر لیکن

نمایی زیبا از مرکز / interlaken.ch ©

پاییز اینترلیکن

و این هم پاییز هزار رنگ در اینترلیکن. / interlaken.ch ©

۲- Jungfrau
این منطقه نیز یکی از جذاب ترین مناطق سویس در زمستان و تابستان است. در حالی که یک یا دو قرن پیش تنها توسط کوهنوردان سخت کوش قابل دست یابی بود امروزه به لطف سیستم حمل و نقل سوئیس در دسترس عموم مسافران می باشد. این منطقه شامل چهار شهر یا روستای چشم نواز است که توسط سه کوه احاطه شده است و در آن می توان یکی از جذاب ترین سفر های ریلی را تجربه کرد.
مبدا تمام قطارهایی که به ایستگاه مرتفع Jungfraujoch میروند Kleine Scheidegg است. با توجه به فاصله تقریبا کم بین این منطقه و Interlaken اکثر توریستها دیدن هر دو جاذبه طبیعی را باهم تجربه میکنند. در مدت زمان دو ساعت قطارهایی که بین این دو منطقه در تردد هستند شما را جابجا خواهند کرد.

ایستگاه قطار Grindelwald

توریستها در ایستگاه راه اهن Grindelwald منتظرند / MySwissAlps.com ©

فروشگاه لوازم اسپورت در Grindelwald

فروشگاههای اینچنینی رو می توانید در دره پیدا کنید. چون همیشه به وسایل زمستانی در کوهستان نیاز دارید. / MySwissAlps.com ©

تراس در mürren

زیبایی تراسهای پانوراما در mürren شما را وسوسه میکند تا در این طبیعت زیبا از یک قهوه و یا یک نهار لذت ببرید. / MySwissAlps.com ©

قظار jungfraujoch

قطاری که به سمت ایستگاه Jungfraujoch در حال حرکت است (عکس پایینی را ببینید) / MySwissAlps.com ©

Jungfraujoch مرتفع ترین ایستگاه قطار

Jungfraujoch مرتفع ترین ایستگاه قطار اروپا می باشد که در ارتفاع 3571 متری از سطح دریا واقع شده است. / MySwissAlps.com ©

آبشار staubbach

آبشار مشهور Staubbach در منطقه Jungfrau Lauterbrunnen. این آبشار مشهور به ابشار پودری است زیرا قطرات آب در نتیجه وزش باد بسیار ریز شده و حالت پودری به خود می گیرند. / MySwissAlps.com ©

۳- Lucern
در کتابچه های راهنمای سوئیس لوسرن را اسانس این کشور معرفی کرده اند و این را به چشمان خودم دیده ام. این شهر و منطقه اطراف آن واقعا یکی از زیباترین هاست. لوسرن شاید جزء معدود نقاطی در سوئیس باشد که کوه و دریاچه و مدنیت را یکجا دارد و به همین دلیل شعار The city, The lake, The mountains را همه جای شهر خواهید دید. در مقایسه با آن Interlaken که در بند اول معرفی کردیم فقط کوه و دریاچه را دارد.
قله پیلاتوس از جاذبه های توریستی اطراف لوسرن است که توسط  شیب دار ترین قطار دنده ای جهان فتح می شود. بازگشت از قله توسط تله کابین انجام میشود و صد البته که می توان مسیر پیاده را نیز انتخاب کرد. در مطلبی اختصاصی که قبلا و در این لینک منتشر کرده ایم میتوانید جزییات بیشتری از آن را پیدا کنید.
لوسرن دقیقا در مرکز سوئیس واقع شده و به همین دلیل دسترسی به آن از اکثر شهرهای سوئیس میسر است. البته همین مرکزیت، سفر یک روزه از کشورهای همسایه را تقریبا غیر ممکن میکند. برای سفر مستقیم با قطار تقریبا دو گزینه زوریخ و برن وجود دارد. فاصله یک ساعته آن از زوریخ، با قطارهایی که هر یک ساعت حرکت میکنند طی می شود و مسیر برن کمی بیشتر طول میکشد.

سورتمه سواری

سورتمه سواری در این طبیعت چه لذتی دارد؟!! / pilatus.ch ©

ورزش در سوییس

آدرنالین تا کجا؟!! / pilatus.ch ©

قطار شیب دار

قطار دنده ای در دل کوه پایین می آید. / pilatus.ch ©

تله کابین در سوئیس

قسمتی از مسیر برگشت از قله پیلاتوس را میتوان با تله کابین طی کرد. / pilatus.ch ©

سفر به فله پیلاتوس

این یکی Aerial Cableway است در مسیر برگشت از قله پیلاتوس / pilatus.ch ©

۴- Lugano
شاید بهترین و در دسترس ترین انتخاب برای دیدن سوئیس از ایتالیا برای هموطنانی که میلان سفر میکنند لوگانو باشد. در فاصله ای کمتر از نیم ساعت با لوگانو، دریاچه Como قرار دارد. Como شهری کوچک و زیباست که آخرین شهر مرزی ایتالیا در مسیر میلان به زوریخ نیز به شمار می آید.
فاصله لوگانو با قطار از میلان یک ساعت، از زوریخ سه ساعت و از بازل سه و نیم ساعت است. یک انتخاب اقتصادی نیز اتوبوس میلان-لوگانو است که تردد منظمی بین این دو شهر دارد و حتی شاتل ویژه از فرودگاه میلان هر دو ساعت به لوگانو تردد میکند.

لوگانو سوئیس

دید به شهر و دریاچه لوگانو / luganotourism.ch ©

لوگانو

زیبایی های طبیعت سوئیس وصف ناشدنی است / luganotourism.ch ©

سوئیس و دریاچه لوگانو نزدیک ایتالیا

نمایی دیگر از منطقه / luganotourism.ch ©

گشت در لوگانو

تراس پانوراما این بار در لوگانو / luganotourism.ch ©

دریاچه لوگانو در سوئیس

لوگانو و کوه و دریاچه / luganotourism.ch ©

۵- Zermatt
یکی از سمبل های سوئیس که حتما آن را در کارتونهای دوران کودکی یا بر روی جعبه های شکلات سوئیسی دیده اید قله Matterhorn است. این قله که از بلندترین های آلپ است در مرز ایتالیا و سوئیس واقع شده و در طی ۱۳۰ سال کوه نوردی، بیش از ۵۰۰ کشته داشته است.
روستایی ۶۰۰۰ نفری که به لطف واقع شدن در پای این قله شهرتی جهانی دارد زرمات است. زرمات برای میزبانی اسکی بازان معمولا زمستان های بسیار شلوغی را تجربه میکند ولی دیدن آن در تابستان نیز وجد آور خواهد بود. این دهکده نیز شعاری برای خود دارد: The car free village و عملا در آن تقریبا تمام وسایل نقلیه بدون سوخت و صدا هستند.
برای علاقمندان سفر به آلپ بهترین انتخاب برای رسیدن به زرمات Swiss Transfer Ticket است. این بلیط شما را از فرودگاه یا یکی از ایستگاه های راه آهن مرزی به مقصد رسانده و در داخل مهلت سی روزه به همان نقطه بر میگرداند. البته اگر برنامه سفر بیشتری در خاک سوییس داشته باشید قطعا انتخاب های بهتر کرایه خودرو و یا Swiss Pass خواهد بود.
قطار مشهور Glacier Express نیز که از زرمات به St. Moritz تردد میکند از مشهورترین قطارهای سوئیس به شمار میرود. این قطار بر خلاف اسمش اکسپرس نبوده و در 7 ساعت طی مسیر از 291 پل و 91 تونل عبور میکند. پیشنهاد میکنیم ضمن پیوستن به علاقمندان کانال oTrip.ir در آپارات و نماشا فیلم کوتاهی از این سفر رویایی را در لینک های زیر تماشا کنید:

Glacier Express

نام Glacier Express را به خاطر بسپارید / MGB ©

پاییز در سوئیس

Zermatt در پاییز / Pascal Gertschen ©

زرمات سوئیس

درخشش Matterhorn در شب رویایی زرمات / Michael Portmann ©

تله کابین سوئیسی

کابین وی آی پی / Michael Portmann ©

حمل و نقل در سوئیس

یک عصر رویایی / Pascal Gertschen ©

با ثبت دیگاه خود ما را دلگرم کنید

10 دیدگاه در "زیباترین مقاصد سوئیس برای مسافرین اروپا"

مرتب سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین

سلام .

تنها چیزی که میتونم بگم تشکر هست چون : این وبسایت با مطالب نه چندان زیادش واقعا عالی هست . چه از نظر طراحی و کدنویسی و چه از نظر مطالب اختصاصی و عکس های بی نظیر .

واقعا همچین وبسایت هایی در وب ایران کمه .

از این به بعد حضور فعال تری خواهم داشت و امیدوارم سایتتون هر روز به روز بشه چون واقعا مطالب فوق العاده هستن.

موفق باشید .

سلام واقعا سرشار از انرژی شدیم با دیدگاه مثبت شما. خوشحالیم که افراد حرفه ای هم قدر تلاشهای ما رو میدونن و ما به همین دلگرم هستیم. نهایت تلاش ما به روزرسانی روزانه است ولی تدارکات مطالب زمان بره به چند دلیل عمده: همونطور که گفتید ما به گرافیک و عکس تو سایت خیلی اهمیت میدیم و شاید تعجب کنید که بدونید تمام عکسهایی که درج میکنیم با مجوز کتبی است. شاید خیلی ها فکر کنند سایت فارسی است و نیازی به این کارها نیست ولی روال کار ما کاملا بر این اساسه. اگر به مطلب همین صفحه دقت بفرمایید،… ادامه متن
مریم

خیلی تصاویر زیبا و هیجان انگیز یه خدا قسمت همه بکنه از شما برای معرفی ان متشکرم

بسیار ممنون از پیگیری که در رابطه با موضوعات سایت دارین. واقعا خوشحالیم که دوستان همیشگی چون شما داریم. همچنان از مطالب جدیدمون دیدن کنید چون قصد داریم مطالب رو سریعتر از قبل اپدیت کنیم.

درسا

سلام.عکساتون عالی بود.شماخودتون هم سورتمه وجامپینگ رو رفتید؟

خیلی وقت بود که ازتون خبری نبود و من منتظر و منتظر.
باز خدا رو شکر که هستین و سالم و تندرست.
مثل همیشه عالی و فرح بخش. یعنی اولین مسافرت خارج از کشور من، سوییس ه. بنظرم بهترین کشوره – البته تا اونجایی که من خوندم.
بسیار سپاسگزارم.

سلام بر دوست قدیمی
خوشحال شدم که باز سر زدید و البته شما هم سالم و سرحال و تو فکر سفر هستید.
به زودی امیدوارم از سوییس بنویسید.

z.farsad

عالی بود، لذت بردیم

wpDiscuz