اخبار

بهترین شهربازی های اروپا در سال 2015

رولر کوستر وحشتناک

برای خیلی از مردم علاوه بر بازدید از اماکن تاریخی، بودن در مراکز تفریحی جزء مهم برنامه سفر است. یکی از مراکز تفریحی که مورد توجه کودکان و حتی والدین قرار دارد پارک های تفریحی یا شهربازی ها هستند. همه ساله بر تعداد شهرهای بازی در جهان افزوده شده، امکانات آنها به روز تر می شود و این باعث میشود برخی مواقع علاقمندان آنها صرفا با هدف استفاده از وسایل تفریحی به گوشه و کنار جهان سفر کنند. در این مطلب گلچینی از 25 شهر بازی برتر سال 2015 که توسط کاربران سایت معتبر Tripadvisor انتخاب شده اند را معرفی می کنیم. لازم به توضیح است فقط اسامی شهربازی ها بر اساس امتیازات سایت مذکور انتخاب شده و اطلاعات تصاویر و حتی فیلم ها توسط oTrip به طور اختصاصی جمع آوری شده است.

1- Europa-Park آلمان
علی رغم اینکه این پارک با بیش از 5 میلیون بازدید کننده در رتبه دوم اروپا پس از دیزنی لند پاریس قرار دارد، اما به دلیل تنوع بالا و جاذبه های ویژه برای علاقمندان وسایل هیجانی، بیشترین امتیاز را از کاربران Tripadvisor دریافت کرده است. این پارک در جنوب غربی آلمان واقع شده و اگر برنامه سفر شما شامل اقامت در یکی از شهرهای فرایبورگ آلمان یا استراسبورگ فرانسه باشد میتوانید از یکی از بهترین پارک های تفریحی جهان دیدن کنید.

شهربازی آلمان

Blue Fire از محبوب ترین های Europa Park آلمان است

بهترین رولر کوستر

Blue Fire و مارپیچ های هیجان انگیزش

رولر کوستر وحشتناک

Blue Fire در چهار نقطه شما را وارونه خواهد کرد!!

رولر کوسترهای مشهور

رولر کوستر مشهور Silver Star در شهربازی Europa Park سرعت ماکزیمم 130 کیلومتر در ساعت را دارد.

سقوط رولر کوستر

آیا بدن شما تحمل 4g را دازد؟ پس سوار Silver Star شوید و از ارتفاع 67 متر سقوط را تجربه کنید.

سوار شدن به رولر کوستر

Silver Star در 2:53 دقیقه بر روی مسیر 1620 متری حرکت میکند.

همیشه اولین صندلی رولر کوستر ها، افرادی که آدرنالین بیشتری می خواهند را جلب میکند. فیلم کوتاه زیر که از جلوی رولر کوستر Silver Star ثبت شده، قسمتی از هیجان را به شما منتقل میکند. ویدئو های بیشتر از oTrip.ir را می توانید در کانال ویدئویی ما در نماشا یا آپارات تماشا کنید.

رولر کوستر آبی

رولر کوستر آبی Poseidon که از نام خدای دریاها در یونان باستان گرفته شده است

Poseidon

Poseidon مسافت 836 متر را در حالی طی میکند که در برخی نقاط بدن شما سه برابر جاذبه زمین تحت تاثیر قرار می گیرد.

شهربازی آبی

در سمت راست Poseidon است که در آب سقوط میکند.

2- PortAventura Park اسپانیا
معروفترین شهربازی اسپانیا که در جنوب بارسلون واقع شده است سالانه چهار میلیون بازدید کننده دارد و به راحتی از طریق قطارهای حومه بارسلون قابل دسترسی است. رولر کوستر های این شهربازی جزء بلندترین و سریعترین های اروپاست.

شهر بازی اسپانیا

PortAventura در فاصله ای کوتاه از بارسلون واقع شده است.

شهربازی های اروپا

Angkor در PortAventura اسپانیا

3- Tivoli Gardens دانمارک
سومین منتخب Tripadvisor رده سوم بیشترین بازدید در قاره اروپا را نیز تصاحب کرده است. این مجموعه که شامل باغ زیبایی نیز هست و در سال 1843 افتتاح شده، دومین شهربازی قدیمی جهان نامیده می شود. دسترسی به این مجموعه در گپنهاگ بسیار راحت است. در حال حاضر کودکان زیر هشت سال نیازی به بلیط ورودی نداشته و سایر افراد با ارائه بلیط 99 کرونی میتوانند از تمام وسایل شهر بازی استفاده کنند.

نیروی جاذبه

شما در دانمارک میتوانید با سوار شدن به این دستگاه 5g (پنج برابر وزن بدن تان) را لمس کنید.

4- Disneyland Park فرانسه
مشهورترین پارک تفریحی اروپا که بخشی از آن را وامدار شعب آمریکایی و البته نامه دیزنی است در نزدیکی پاریس واقع شده و سالانه 10 میلیون بازدید کننده را به خود اختصاص می دهد. با توجه به تجربه سفر به این پارک، اطلاعات کامل را میتوانید در اینجا مطالعه کرده و از عکسهایی که ثبت کرده ایم دیدن کنید.

5- Gardaland Park ایتالیا
این پارک تفریحی در شمال شرقی ایتالیا واقع شده و تقریبا از شهرهای پرجاذبه ایتالیا دور است. اما اگر مقصد شما شهر ورونا در 15 کیلومتری آن باشد میتوانید از این جاذبه تفریحی نیز استفاده کنید.

6- Walt Disney Studios Park فرانسه
این پارک در واقع تکمیل کننده پارکی است که در شماره چهار معرفی کردیم و می توان با خرید بلیط از هر دو پارک دیدن کرد. بیشتر وسایل بازی این پارک بر مبنای شخصیت های والت دیزنی ساخته شده و حتی تعدادی استودیو برای شبیه سازی جلوه های ویژه وجود دارد. سفرنامه دیزنی لند که شخصا تنظیم کرده ام شامل معرفی کامل این مجموعه است.

7- Alton Towers انگلیس
محل فعلی این مجموعه به عنوان پارک گلها در سال 1860 افتتاح و در سال 1980 شهربازی آن نیز راه اندازی شد. مثل بسیاری از پارک های تفریحی، این مجموعه نیز با تعبیه 9 دستگاه رولر کوستر در انواع مختلف سعی در جذب علاقمندان رولر کوستر دارد.

وحشتناک نرین رولر کوستر

The Smiler نام رولر کوستر وحشتناک شهربازی َAlton Tower انگلیس است که 14 بار شما را معکوس میکند

رولر کوستر هیجان انگیز

4.5 برابر وزن بدن خود را با سوار شدن به این دستگاه (The Smiler) حس خواهید کرد

فیلم زیر که از صندلی ردیف اول رولر کوستر The Smiler ثبت شده است، بیانگر هیجانی است که شما در مدت 2:45 دقیقه در این دستگاه تجربه میکنید.

8- Efteling هلند
شهر بازی معروف هلندی سالانه بیش از چهار میلیون بازدید کننده داشته و در رتبه چهارم اروپا از نظر تعداد بازدید قرار گرفته است. علاوه بر فضای سبز، طراحی و سبک معماری این مجموعه در موفقیت آن نقش اساسی داشته است.

9- Lisebergs Nojespark سوئد
این مجموعه در شهر گوتنبرگ واقع شده و بر خلاف پارکهای شماره 7 و 8 که از شهرهای معروف انگلیس و هلند دور است دسترسی راحت تری دارد. رولر کوستر چوبی Balder این شهر بازی که چند بار به عنوان برترین رولر کوستر چوبی دنیا انتخاب شده قسمت اعظم بازدید کنندگان را به خود اختصاص می دهد.

10- Divo Strov روسیه
در شهر زیبای سنت پترزبورگ و در سال 2003 برای اولین بار یک مجموعه تفریحی بر اساس ایده دیزنی لند افتتاخ شد و البته بر همین اساس، هم اکنون مشهورترین و بزرگترین شهربازی روسیه به شمار می رود.

با ثبت دیگاه خود ما را دلگرم کنید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

wpDiscuz